رهایی از جوش های صورت یا همان به اصطلاح آکنه

آکنه در سنین نوجوانی شایع است ولی می‌تواند تا دوران بزرگسالی نیز باقی بماند ۲۰ درصد از کسانی که دچار آکنه می شوند فرم شدید آکنه را دارند که منجر به ایجاد اسکار( محل جوش) می‌شود.

افزایش تولید سموم بدن( چربی ترشح شده) از غدد پوستی و مسدود شدن منافذ خروجی این سموم باعث ایجاد جوش می گردد ضایعات آکنه به دو گروه التهابی و غیره التهابی تقسیم می شود:

  1. ضایعات غیر التهابی کومدون باز (جوش سر سیاه) کومدون بسته (جوش سر سفید) هستند
  2. ضایعات التهابی که به شکل جوشهای ریز تا درشت قرمز و گاها دردناک و چرکی وجود دارد که پارگی و دستکاری این جوش ها ایجاد اسکار می‌کند.

 

امروز با افزایش سطح علمی مردم و آگاهی از مشکلات، افراد با مراجعه به داروخانه ها یا مراکز بهداشتی مبادرت به خرید محصولاتی جهت رفع جوش هایشان می نمایند. و با عدم شناخت درست نسبت به پوستشان دچار مشکل بیشتری می گردند. اینجا ما به شما جهت شناخت نوع پوست تان برای رهایی از این جوشهای سمج کمک و یاری می نمائیم.

جهت رهایی از جوش ها باید سه مرحله را انجام داد:

  1. شستشوی مناسب و روزانه به وسبله شوینده مناسب پوست
  2. استفاده از محلول پاک کننده پوست که می‌تواند غدد ترشح کننده چربی را به سمت تعادل هدایت کند .
  3. استفاده از محصولاتی شامل کرم ,ژل , لوسیون یا سرم برای شب که نقش اصلی در جهت رفع جوش ها را دارند.

حال شما می توانید با آگاهی از نوع پوستتان و با کمک ما جهت معرفی محصولات مورد نیازتان مبادرت به رفع مشکلات پوست خود نمایید.

  1. پوست مختلط :

اگر دارای پوستی هستید که در قسمت هایی دارای جوش سر سیاه هستند و دارای جوشهایی در نقاطی خاص و در قسمت هایی احساس خشکی میکنید دارای پوست مختلط می باشید که شما می توانید از محصولات زیر استفاده نمایید

مرحله 2: پاک کننده ها می توانند  چربی پوست را کنترل نماید و اثر ضد عفونی کننده نیز داشته باشد, محصولات زیر پیشنهاد می گردد:
محلول سبیوم بایودرما H20 -- Sensibio ---H2O محلول پاک کننده اکسفولیاک نوروا--Purifying Micellar Water Exfoliac Noreva تونر چای سبز اوتی--Ottie Green Tea Toner
محلول پاک کننده اکسفولیاک نوروا--Purifying Micellar Water Exfoliac Noreva تونر چای سبز اوتی--Ottie Green Tea Toner
مرحله 3  : استفاده از محصولاتی شامل کرم ,ژل , لوسیون یا سرم برای شب که نقش اصلی در جهت رفع جوش ها را دارند.  استفاده از محصولات زیر پیشنهاد می گردد:
سبیوم گلوبال بایودرما -- Sebium Global زنیاک رِول اکتیو نوروا-- Zeniac Roll Active Anti-imperfections Treatment رول استیک ضدجوش ژاندارسل -- Anti Spot Touch Stick کرم ضد جوش قوی هیسه اک 3 رگول اوریاژ-- Hyseac 3 Regul

سبیوم گلوبال بایودرما -- Sebium Global

زنیاک رِول اکتیو نوروا-- Zeniac Roll Active Anti-imperfections Treatment

جهت جوشهای نقطه ای

رول استیک ضدجوش ژاندارسل -- Anti Spot Touch Stick

جهت جوشهای نقطه ای

کرم ضد جوش قوی هیسه اک 3 رگول اوریاژ-- Hyseac 3 Regul

توجه:

1. در صورتی که جوشهای شما دارای پراکندگی است و به صورت نقطه ای در صورت پخش می باشد از رولهای ضد جوش استفاده نمایید

2. در صورتی که جوشها  به صورت منطقه ای در صورت پخش شده اند به صورت یک روز درمیان و از کرمهای ضد جوش استفاده نمایید

3. شما باید توجه داشته باشید که شما خواستار رهایی از جوش ها هستید و نمی‌خواهید قسمت نرمال پوست در اثر شستشو با محصولات ضد جوش صدمه ببیند بنابراین شما می بایست این محصولات را فقط به مناطق جوش دار بمالید و جهت حفظ رطوبت در قسمت‌های خشک و نرمال و بدون جوش از مرطوب کننده های بدون چربی استفاده نمایید.

افرادی که پوست چرب دارند و کل صورت دارای جوش های سر سیاه و سر سفید و جوش های قرمز یا حتی ملتهب و چرکی و دردناک هستند این افراد باید محصولاتی که قدرت پاک کنندگی بیشتر و تنظیم کنندگی بیشتری دارند استفاده نمایند

توجه: در هنگام مصرف کلیه محصولات ضد جوش , پوست نسبت به نور حساس می شود لذا مصرف ضد آفتاب مناسب با پوشش فیزیکی مناسب  بسیار ضروری می باشد.

نویسنده : دکتر میترا صالحی