دلیل ایجاد جوش چیست؟

دلیل ایجاد جوش چیست؟

چرا جوش میزنیم؟ شناخت علت جوش صورت و بررسی دلایل ایجاد آکنه بهترین راه برای انتخاب درمان جوش صورت است. ما در این مقاله به عوامل ایجاد جوش و دلیل ایجاد آکنه می پردازیم و علت ایجاد انواع جوش را بررسی می کنیم

نحوه صحیح نشستن پشت میز کامپیوتر

نحوه صحیح نشستن پشت میز کامپیوتر

امروزه استفاده زیاد از کامپیوتر و لپ تاپ باعث شده مدت زیادی از زندگی افراد روی صندلی و پشت میز بگذرد . نحوه صحیح نشستن پشت میز بسیار اهمیت دارد. شغل های زیادی وجود دارند که افراد زمان طولانی را روی صندلی می گذرانند و حتما باید نکاتی که در ادامه به آن اشاره می شود رعایت کنند تا دچار کمر درد ، گردن درد و عارضه های مانند دیسک کمر یا دیسک گردن نشوند.

سرلاک چیست؟

سرلاک چیست؟

سرلاک غذای کمکی سالمی برای نوزاد است. این محصول بصورت وسیع برای هر سن نوزاد موجود است.همچنین سرلاک از نظر طعم و قوام دارای تنوع است. در تعریف علمی می توانیم سرلاک را یک غلات مخصوص نوزاد بنامیم که دارای پروبیوتیک مفید بیفیدوس است که این پروبیوتیک باعث تقویت سیستم ایمنی و گوارشی نوزاد شما میشود.

دلیل چرب شدن موی سر

دلیل چرب شدن موی سر

ین شرایط می تواند دلایل متعدد داشته باشد. بعضی از علل ممکن است عادت های شیوه زندگی ما را شامل شوند،که می توانید به راحتی از آنها اجتناب کنید، گرچه عللی وجود دارد که نمی توان از آنها اجتناب کرد. بالاتر از همه، علت اصلی تولید بیش از حد سبوم است. عوامل موثر بر تولید چربی پوست برای افراد مختلف متفاوت خواهد بود.اگر شما به وضوح دلیل اصلی را درک کنید، راه حل های بسیار سریع و آسان برای آن پیدا خواهید کرد.

تشخیص موهای چرب، خشک و طبیعی

تشخیص موهای چرب، خشک و طبیعی

اگر چربی پوست سر زیاد باشد می گوییم پوست سر چرب است و چنانچه غدد چربی در کار خود کم‌کاری کنند می گوییم پوست سر خشک است و اگر غده ها فعالیت طبیعی داشته باشند و چربی به موقع و به مقدار کافی بر روی موها تراوش گردد، می گوییم پوست سر معمولی و موها طبیعی و نرمال هستند و این حالت ایده آل برای پوست و مو می باشد.

کورکومین چیست

کورکومین چیست

امروزه دیگر اغلب افراد با نام زردچوبه این ادویه خوشرنگ که در ایران و هندوستان و کشورهای عربی خیلی زیاد استفاده می شود آشنایی دارند. در واقع، زردچوبه یکی از گیاهان دارویی است و معمولا در مناطق آسیای جنوبی مانند هند، اندونزی و برخی جزایر اقیانوس آرام از جمله هاوایی یافت می‌شود. اما خیلی ها زردچوبه را با کورکومین اشتباه می گیرند. زردچوبه با کور‌کومین فرق دارد و ما در این نوشتار به شما می گوییم کورکومین چیست و خواص کورکومین چیست.

ال کارنیتین (L-carnitine)

ال کارنیتین (L-carnitine)

کارنیتین Carnitine یا ال-کارنیتین (L-carnitine) از اسیدهای آمینه لیزین و متیونین ساخته شده و موجب آزاد سازی انرژی از یاخته‌های چربی می‌شود. این ماده موجب انتقال اسیدهای چرب به داخل میتوکندری می‌شود.

چگونه از قطره های چشمی استفاده کنیم

چگونه از قطره های چشمی استفاده کنیم

همواره در درمانهای مرتبط با بیماری ها چشم استفاده از قطره های چشمی بخش جدایی ناپذیری از درمان می باشد چه قطره های اشک مصنوعی باشد چه قطره هایی با خاصیت آنتی بیوتیکی , آنچه مهم است و اغلب از سوی بیماران نادیده گرفته می شود نحوه استفاده صحیح از قطره های چشمی باشد . در زیر ۱۳ نکته در خصوص استفاده از قطره های چشمی در اختیار شما قرار می گیرد.

ال آرژنین چیست

ال آرژنین چیست

ال آرژنین یک بلوک ساختاری شیمیایی به نام ” آمینو اسید ” است. در واقع آرژنین یک اسید آمینه نیمه ضروری و یا غیر ضروری شرطی است. مزایای مکمل ال آرژنین از نقش آن در سنتز پروتئین حاصل شده و به عنوان ماده تشکیل دهنده نیتریک اسید محسوب می شود. آرژنین در موادی همچون گوشت قرمز ، مرغ ، ماهی و محصولات لبنی یافت می شود.

گلوکزامین چیست

گلوکزامین چیست

گلوکزامین ترکیبی است که در داخل غضروف مفاصل وجود دارد و از زنجیره قند و پروتئین های متصل با هم تشکیل می شود. گلوکزامین به عنوان یک عامل جذب کننده طبیعی و روان کننده مفاصل عمل کرده که با حداقل کردن درد عضلات ، مفصل و استخوان ها به شما کمک می کند تا به راحتی حرکت کنید. گلوکزامین همچنین منجر به بهبود هضم و سلامت روده ، افزایش دامنه حرکت و سلامت مفاصل می گردد.

مزایای مصرف گلوتامین برای دیابت نوع 2

مزایای مصرف گلوتامین برای دیابت نوع 2

بر پایه تحقیقات انجام شده در اشخاص مبتلا به دیابت نوع 2 اندازه اسیدآمینه گلوتامین درگردش خون دربدن از مقدار نرمال کمتر است.محققان با پژوهشی که بمدت 6 هفته بصورت دوسوکور، کنترل شده با پلاسبو بروی 66 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 انجام دادند، متوجه شدند که افزودن گلوتامین به رژیم غذایی این افراد می تواند به کاهش وزن و بهبود مدیریت دیابت آنها کمک کند

9 مکمل ضروری جهت عضله سازی

9 مکمل ضروری جهت عضله سازی

بارها درباره‌ی اثر مکمل ها در عضله سازی در بدن برای شما صحبت کرده ایم و گفته ایم یکی از مهم ترین فاکتورها برای رشد بعد از تغذیه، تمرین و استراحت کافی، مکمل های بدنسازی هستند. اما مسئله ای که شاید برای خیلی از شما جای سوال باشد این است که کدام گروه از مکمل های بدنسازی از بقیه آن ها مهم تر و مفید تر هستند، با توجه به تنوع بسیار زیاد انواع مکمل های ورزشی ، انتخاب یک مکمل مناسب و کارآمد شاید برای شما دشوار باشد

نحوه مصرف بی سی ای ای (bcaa)

نحوه مصرف بی سی ای ای (bcaa)

آمینو اسید‌های شاخه دار یا BCAA تامین کننده ۱۵-۳۰% انرژی شما در طول یک تمرین پر فشار است. امینو اسید‌های شاخه دار همچنین در سنتز پروتئین نیز کمک می‌کنند. بنابراین بهتر است که در قبل، هنگام و بعد از تمرین از این مکمل استفاده کنید.

مکمل گینر (Gainer) چیست؟

مکمل گینر (Gainer) چیست؟

مکمل گینر یا کمک کننده به افزایش وزن، مکمل‌های غذایی هستند که با رساندن انرژی مازاد بر موادغذایی موجود در رژیم، به افزایش وزن فرد کمک می‌کنند. از این نوع مکمل، ترکیبات و برندهای متفاوتی در بازار عرضه می‌شوند که بیشتر به صورت پودر بوده و ورزشکاران مصرف کنندگان اصلی این مکمل‌ها می‌باشند.

کربوهیدرات چیست و چرا به آن احتیاج داریم؟

کربوهیدرات چیست و چرا به آن احتیاج داریم؟

کربوهیدرات ها منبع انرژی بدن هستند و در کبد و عضلات ، به عنوان گلیکوژن ذخیره می شوند. انواع مختلفی از مکمل های کربوهیدرات وجود دارد ، کربوهیدرات هایی که به آرامی و به طور مداوم انرژی را آزاد می کنند و دسته ای که به سرعت تجزیه شده و موجب افزایش انرژی می گردند.

کراتین - creatine

کراتین - creatine

کراتین ترکیبی از سه اسید آمینه مختلف است : گلیسین ، آرژنین و متیونین . مکمل های کراتین مونوهیدرات منجر به افزایش سنتز پروتئین و افزایش احتباس آب ( نگه داشتن آب ) و املاح و همچنین افزایش جذب آمینو اسیدها در عضلات شده

رهایی از آکنه

رهایی از آکنه

کومدون ضایعاتی متورم بدون التهاب و قرمزی است، در صورتی که آکنه ضایعاتی با التهاب، تورم و قرمزی و گاهی عفونی است که بهدلیل ترشح بیش از حد غدد چربی ایجاد میشود. تقریبا هر نوع آکنهای از سنین بلوغ به بعد شروع میشود، ولی انتهای بیماری معلوم نیست. در بعضی افراد یک سال بعد و در بعضی افراد نیز سالها حتی بعد از 40 سالگی نیز مشاهده میشود. آکنه نباید بدون درمان رها شود.

12 روش برای زیبایی پوست و مو

12 روش برای زیبایی پوست و مو

آیا حاضرید زیبایی پوست و مو را به طور کاملا طبیعی تجربه کنید ؟ اگر جواب شما مثبت است به نکات زیر توجه کنید تا پوست و موی سالم و درخشان داشته باشید.زیبایی پوست و مو 12 راز و رمز طبیعی برای زیبایی پوست و مو